Wymagany sprzęt na kursie nurkowania PADI

 

Podczas kursu nurkowania będziesz używał podstawowego sprzętu nurkowego, a także kilku akcesorii niezbędnych do specjalizacji.
 1. Maska, płetwy, fajka
 2. Jacket nurkowy (zalecany rekreacyjny)
 3. Automat oddechowy z alternatywnym źrodłem powietrza i manometrem
 4. Skafander nurkowy (dobrany odpowiednio do warunków atmosferycznych),
 5. Komputer nurkowy lub zegarek i głębokościomierz,
 6. Kompas nurkowy analogowy,
 7. Tabliczka nurkowa z ołówkiem,
 8. Dwa urządzenie sygnalizacyjne:  jedno dźwiękowe (gwizdek), drugie wizualne (bojka),
 9. Narzędzie tnące,
 10. Pas balastowy,
 11. Butla nurkowa (zalecana 12 lub 15l),
 12. Maseczka resuscytacyjna (do pierwszej pomocy) 
Latarka nurkowa - przy szkoleniu specjalizacyjnym - nurkowanie głębokie, nocne, wrakowe 
 

 

 

Jak zostać nurkiem - kurs OWD PADI
Droga do zostania Nurkiem - kurs podstawowy OWD PADI

Międzynarodowy certyfikat OWD PADI, jest przepustką do poznania tajemnic podwodnego świata.

  Lubisz przygody, poznawać nowe miejsca i ludzi, zacznij kurs nurkowania Open Water Diver PADI, bo przygoda czeka na Ciebie bliżej niż się spodziewasz. Zapytaj w Centrum Nurkowym DECO o swój podręcznik a przygoda ta zacznie już dziś. Podstawowy kurs nurkowania OWD PADI, pozwoli Ci odkryć nowy podwodny świat.

 Padi jest to największa organizacja szkoląca nurków rekreacyjnych, szkoli więcej nurków niż łącznie wszystkie inne federacje nurkowe na świecie. Jeśli pragniesz zostać nurkiem wybierając Padi możesz być pewny, że w każdym zakątku świata, gdzie trafisz podczas swoich podróży, twój certyfikat nurkowy będzie rozpoznawalny i uznany nawet, jeżeli słowo PADI będzie jedynym słowem, jakie znasz w lokalnym języku.
 System szkolenia Padi daje Ci gwarancję, że wiedza i umiejętności, jakie posiądziesz podczas Twojego szkolenia, będą spełniały światowe standardy nurkowe. Wszyscy nurkowie szkolący się w tej federacji na całym świecie, korzystają z tych samych materiałów i muszą spełnić takie same normy zaliczeniowe. Nurkując nawet w najodleglejszym miejscu będziesz mógł porozumieć się pod wodą z Twoim partnerem nurkowym, niezależnie, z jakiego kraju będzie on pochodził a w centrum nurkowym, z którego będziesz korzystał znajdziesz instruktora PADI mówiącego w języku pochodzącym z Twojego kręgu kulturowego. 
 
 

 To prawda, że kurs nurkowy OWD PADI wymaga pracy, jednak będzie ona przyjemna, ekscytująca i zaowocuje osiągnięciem certyfikatu nurkowego, który otworzy przed Tobą drzwi do podwodnego świata.

WARUNKI WSTĘPNE KURSU OWD PADI
Aby przystąpić do kursu musisz:
•   mieć ukończone 10 lat 

 Kurs trawa, co najmniej 4 dni, zrobisz go w 5 * IDC Centrum PADI - DECO. Jest on prowadzony przez profesjonalnego Instruktora Nurkowania PADI, któremu często będzie asystował Divemaster Padi, bardzo doświadczony nurek, który może zabrać Cię na podwodną wycieczkę.
 Masz możliwość rozpoczęcia kursu przez e-learning – internetowy system nauczania, który umożliwi Ci rozpoczęcie nauki w zaciszu własnego mieszkania.
 Od każdego z kandydatów jest wymagane opanowanie pewnej ilości materiałów PADI, podstawowe to podręcznik do kursu OWD PADI. Kurs jest bardzo intensywny, dlatego kandydaci, którzy w domu wkładają dużo pracy w zapoznanie się z podręcznikiem i rozwiązują pytania kontrolne, uzyskają największe korzyści z programu.

 Podręcznik prowadzi czytelnika po niezbędnych informacjach teoretycznych z wykorzystaniem technik uczenia się sprawdzających, czy najważniejsze informacje są zrozumiałe wraz z postępem w zapoznawaniu się z podręcznikiem. 

 Kurs Open Water Diver PADI (OWD PADI) składa się z trzech części, które są prowadzone przez doświadczonych Instruktorów Nurkowania w Centrum Nurkowym DECO.

•   zajęć teoretycznych
•   zajęć praktycznych na wodach basenowych lub basenopodobnych
•   zajęć szkoleniowych na wodach otwartych

 Zajęcia teoretyczne i basenowe są podzielone na 5 modułów tematycznych odpowiadającym rozdziałom w podręczniku. Na wodach otwartych wykonujemy cztery nurkowania w ramach kursu. Każdy z tych etapów odgrywa niezwykle ważną rolę w procesie uczenia się nurkowania. Zaliczenie ich wszystkich pozwoli Ci na zdobycie uprawnień nurkowych. Szczególną uwagę należy zwrócić na wiedzę teoretyczną, której poziom powinien być, co najmniej satysfakcjonujący, aby zdać testy na egzaminie końcowym.

 Kandydaci są bardzo dobrze przygotowani, podczas kursu OWD wykonując szereg ćwiczeń na basenie, jak i na wodach otwartych w sposób praktyczny zdobywają podstawowe umiejętności nurkowe.

 Materiały szkoleniowe PADI pozwalają na samodzielną naukę w domu, gdzie kandydat, może uczyć się we własnym tempie. Szkolenie oparte jest na progresywnym systemie nauczania w oparciu o osiągane wyniki, w związku z tym wskaźnik zaliczenia egzaminu końcowego jest zazwyczaj 100 procentowy.

 Na zakończenie kursu, każdy kandydat otrzymuje międzynarodowy certyfikat OWD PADI, który jest przepustką do poznania tajemnic podwodnego świata. Po jego otrzymaniu rozpoczniesz swoją wielką przygodę a na każdym nurkowaniu spotkasz nowych przyjaciół, którzy będą dzielić Twoją pasję.

 

Dominik Dopierała Course Director Padi

właściciel Centrum Nurkowego i Szkoły Instruktorów Nurkowania DECO

 

 Napisany przez: Dominik Dopierała
Data wysłania: 2011-01-17
Liczba wyświetleń: 7636

Return