Kursy Asystentów Instruktorów Nurkowania PADI - AI w 2012 roku

 
 Stopień Asystenta Instruktora PADI przez wiele lat był niedoceniany przez kandydatów na instruktorów nurkowania, a jest to niewątpliwie pierwszy krok na drodze kariery instruktorskiej. Wielu instruktorów po kursie Divemaster PADI zdecydowało się wziąć udział w pełnym programie szkoleniowym na Instruktora Nurkowania IDC PADI. Wybór ten często był podyktowany - BRAKIEM WYBORU, ponieważ na Polskim rynku żaden z Course Directorów nie proponował kursu Asystenta Instruktora PADI  i Kursu Instruktorskiego OWSI, jako samodzielnych programów.

 
 W trakcie dwutygodniowego szkolenia musieli Oni opanować cały materiał z kursu Asystenta Instruktora PADI i kursu Instruktora Nurkowania OWSI PADI, a często też nadrobić braki z programu Divemastera lub uzupełniać luki w wiedzy, która trochę "wyparowała" z głowy. Wizja zbliżającego sie nieuchronnie egzaminu mobilizowała do wytężonej nauki, ale noce były po prostu za krótkie.

 Jeśli planujesz zostać Instruktorem Nurkowania PADI zrobienie kursu Asystenta Instruktora PADI ma wiele zalet. Bardzo istotną zaletą jest, że najprawdopodobniej będziesz mógł kurs ten zrobić w swoim centrum nurkowym, pod warunkiem, że Twój instruktor posiada co najmniej tytuł Staff Instruktora PADI, więc nie będziesz musiał nigdzie wyjeżdżać. Oczywiście możesz zrobić go również u nas w wersji 4 dniowej lub w wersji weekendowej, która trwa dwa weekendy.  Kurs ten przygotuje Cię do pracy instruktora nurkowania i jak sama nazwa wskazuje umożliwi Ci asystowanie Twojemu Instruktorowi w prowadzeniu kursów nurkowania. Co najważniejsze w trakcie szkolenia poznasz techniki i narzędzia do efektywnego nauczania nurkowania. Kurs ten nie kończy się egzaminem, więc nie będziesz odczuwał presji, a przed wszystkim będziesz miał czas przed przystąpieniem do kursu OWSI na szlifowanie zdobytych umiejętności.

Podczas kursu Asystenta Instruktora PADI:

1. Ustalimy zakres Twojej wiedzy teoretycznej, którą zdobyłeś na kursie Divemastera PADI, czyli ją odświeżymy i uzupełnimy ewentualne braki. 
2. Nauczymy Cię jak prowadzić wykłady z kursu PADI OWD, skoncentrujemy się przede wszystkim na rozwijaniu Twoich umiejętności pedagogicznych i na efektywności samodzielnie prowadzonych przez Ciebie wykładów.
3. Zrobimy przegląd i ocenę Twoich umiejętności basenowych, wspólnie pracować będziemy nad Twoimi demonstracjami, aby osiągnęły one poziom instruktorski.
4. Zdobędziesz wiedzę jak bezpiecznie i efektywnie prowadzić kurs PADI OWD na basenie. Na zajęciach basenowych nauczysz się technik kontroli, oceny umiejętności kursantów, wychwytywania błędów popełnianych podczas nauki nurkowania, jak również prawidłowego ich korygowania. Będziesz samodzielnie prowadził omówienia basenowe wstępne i końcowe.

5. Na wodach otwartych rozwiniesz swoje umiejętności w organizowaniu i nadzorowaniu nurkowań. Nauczysz się jak prowadzić zajęcia z kursu PADI OWD, jak je zaplanować, jak prowadzić kursantów i jak efektywnie wykorzystywać DM PADI. Samodzielnie będziesz prowadził omówienia z wód otwartych (opis kursu znajdziesz ►tutaj).

 Po kursie Asystenta Instruktora PADI będziesz mógł przystąpić do kursu Instruktorskiego  Nurkowania OWSI PADI (zobacz ►więcej), będzie to kolejny krok na drodze do zostania Instruktorem Nurkowania PADI. Dzięki ukończonemu kursowi Asystenta Instruktora PADI, wiedzy i umiejętnościom, które zdobędziesz na tym programie, materiał który będziesz musiał przyswoić do pozytywnego zaliczenia Egzaminu Instruktorskiego IE PADI będzie dużo mniejszy, a Twój kurs Instruktorskiego  Nurkowania OWSI PADI  będzie trwał tylko tydzień.

Najbliższe kursy Asystenta Instruktora PADI w 2012 roku:

 Stacjonarne - 4 dniowe:

23.04.2012 - 26.04.2012
16.07.2012 - 19.07.2012
08.10.2012 - 11.10.2012

 Weekendowe- 2 x 2 dni:

 • 11.02.2012 - 12.02.2012  i  25.02.2012 - 26.02.2012
  31.03.2012 - 01.04.2012  i  14.04.2012 - 15.05.2012
  23.06.2012 - 24.06.2012  i  07.07.2012 - 08.07.2012
  01.09.2012 - 02.09.2012  i  15.09.2012 - 16.09.2012
  24.11.2012 - 25.11.2012  i  01.12.2012 - 02.12.2012

W 2012 roku przygotowałem specjalną ofertę cenową na kurs Instruktora Nurkowania PADI (szczegóły znajdziesz ►tutaj)

 Już dziś wybierz daty i zapisz się na kursy i egzamin instruktorski (wyślij emaila lub zadzwoń), a wkroczysz na drogę na końcu, której czeka spełnienie Twoich marzeń - zostaniesz Instruktorem Nurkowania OWSI PADI. Więcej informacji możesz uzyskać dzwoniąc na nr tel 508 396 508

Serdecznie zapraszam


Dominik Dopierała Course Director PADI

 

 

Dominik Dopierała Course Director Padi

 Kim jestem, czym dla mnie jest nurkowanie, co osiągniecie, jeśli właśnie u mnie rozpoczniecie swoje szkolenie na Instruktora Nurkowania PADI i zechcecie wraz ze mną wkroczyć w swoją przyszłość w branży nurkowej.

  Czytaj więcej...

Jak zostać Instruktorem Nurkowania PADI
Droga do poziomu Instruktora Nurkowania PADI

 Poziom instruktora w PADI otwiera drzwi do pracy na całym świecie w dziedzinie nurkowania. Fakt, iż PADI szkoli więcej instruktorów niż łącznie wszystkie inne agencje na świecie, sprawia, iż jest to najbardziej znany system szkolenia. Jeśli pomysł pracy w pełnym lub niepełnym wymiarze brzmi interesująco, zaplanuj podjęcie kursu Open Water Scuba Instructor (OWSI).

 Prawdą jest, iż kurs instruktora PADI wymaga ciężkiej pracy, jednak ciężka praca owocuje osiągnięciem wysoko cenionych kwalifikacji. Kandydaci na instruktorów przyznają, że to wymagający kurs, jednak zgadzają się również z faktem, że ten wysiłek naprawdę warto podjąć. Jest to zarówno ciężka praca, jak i dobra zabawa. Dzięki pracy zespołowej kurs przebiega przyjemnie i sprawnie, a w wielu przypadkach przyjaźń z kursu trwa przez całe życie.
 Istnieją dwa kroki, zanim zostaniesz instruktorem PADI. Pierwszym jest kurs Instructor Development Course (IDC), a drugim Instructor Examination (IE). IDC ma na celu rozwijania wiedzy kandydatów, natomiast IE odbywa się na końcu kursu, kiedy każdy uczestnik musi zdać egzamin z wiedzy i umiejętności niezbędnych do prowadzenia kursu PADI.
WARUNKI WSTĘPNE KURSU IDC

  
Aby przystąpić do kursu musisz:

 • •    posiadać kwalifikacje PADI Divemaster bądź Assistant Instructor; inne kwalifikacje mogą być również zaakceptowane, np. BSAC Open Water Instructor lub SAA Assistant Instructor – aby upewnić się, czy Twoje kwalifikacje są odpowiednie, skontaktuj się z Dyrektorem Kursu (Course Director) PADI;
 • •    mieć ukończone co najmniej 18 lat;
  •    posiadać zaświadczenie medyczne co najmniej z ubiegłego roku;
  •    być aktywnym nurkiem przez co najmniej sześć miesięcy i posiadać co najmniej 60 zalogowanych nurkowań (należy pamiętać, że udział w IE wymaga sześciu miesięcy aktywnego nurkowania i zalogowanych 100 nurkowań);
  •    posiadać ważny (maksymalnie 2 lata wstecz) certyfikat pierwszej pomocy (plus RKO).

 Kurs IDC trwa co najmniej siedem dni i zwykle prowadzony jest w Centrum Rozwoju Kariery PADI lub pięciogwiazdkowym Centrum Rozwoju Kariery Instruktorskiej. IDC jest prowadzone przez Dyrektora Kursu (Course Director) PADI, najwyższego rangą instruktora w PADI. Często Dyrektorowi Kursu będzie asystował Instruktor Personelu (Staff Instructor) IDC, niezmiernie doświadczony instruktor, który może dokonywać zarówno prezentacji, jak i oceny dokonań kandydata. Kandydaci mają możliwość rozpoczęcia studiów przez e-learning – internetowy system nauczania, który umożliwia im rozpoczęcie nauki na kurs w zaciszu własnego mieszkania.
   Od każdego z kandydatów jest wymagane opanowanie pewnej ilości materiałów PADI, wśród kluczowych są: Przewodnik do nauczania i Podręcznik instruktora. Do obu tych tekstów odnoszą się instruktorzy podczas zajęć, dlatego też zalecane jest zapoznanie się z podręcznikami, w celu ułatwienia odnajdywania informacji. Lokalnym sklepom papierniczym kończą się zapasy kolorowych markerów i zakładek do książek, gdy w pobliżu odbywa się kurs IDC.
   Kurs jest bardzo intensywny, dlatego kandydaci, którzy przygotują się przed kursem, uzyskają największe korzyści z sesji. Szczególną uwagę należy zwrócić na wiedzę teoretyczną, której poziom powinien być co najmniej satysfakcjonujący. Dwoma kluczowymi narzędziami do przygotowania się do IDC są PADI Diving Knowledge Workbook i Encyklopedia nurkowania rekreacyjnego. Używane razem, prowadzą czytelnika po niezbędnych informacjach teoretycznych, z wykorzystaniem technik uczenia się, sprawdzających, czy najważniejsze informacje są zrozumiałe wraz z postępem w zapoznawaniu się z podręcznikiem. 

e-learning – internetowy system nauczania

   IDC zawiera osiemnaście prezentacji, które są prowadzone przez pracowników lub w niektórych przypadkach mogą być przedmiotem nauczania w internecie za pośrednictwem e-learningu. Te prezentacje zawierają teoretyczne informacje, jak uczyć się w zakresie kursów PADI, jak zorganizować sesje w klasie i w wodzie oraz omawiają praktyczne i prawne aspekty działalności nurkowej. Każdy kandydat ma duże szanse na wypróbowanie nauczania w klasie, w wodach basenowych bądź w wodach otwartych. Kandydaci uczą się, jak nauczać każdego z podstawowych kursów PADI, od Open Water Diver aż po kurs Divemastera, otrzymując praktyczne doświadczenie podczas symulacji nauczania każdego z tych kursów pod kierunkiem pracowników.

EGZAMIN INSTRUKTORSKI (IE–INSTRUCTOR EXAMINATION)

 Po ukończeniu IDC kandydaci mają rok czasu na przystąpienie do IE. W większości przypadków IDC są zaplanowane bezpośrednio przed IE, ale decyzja należy do kandydata: czy chce uczestniczyć w programie IE bezpośrednio po IDC, czy też woli poczekać i popracować nad obszarami, w których nie czuje się jeszcze swobodnie.

 IE jest prowadzone przez instruktora egzaminatora, który zatrudniony jest przez PADI na pełnym lub niepełnym etacie.


IE odbywa się w ciągu dwóch dni i składa się z następujących elementów:

 • •    orientacja i rejestracja;
  •    egzaminy teoretyczne (teoria nurkowania i standardy PADI);
  •    prezentacje rozwoju wiedzy kandydatów;
  •    prezentacje basenowe kandydatów;
  •    prezentacje kandydatów na wodach otwartych;
  •    ocena umiejętności ratowniczych (Rescue).

 Kandydaci są dobrze przygotowani podczas IDC, ćwicząc każdy segment egzaminu IE, w związku z czym wskaźnik pozytywnych wyników jest zazwyczaj wysoki. Kandydaci z pozytywnymi wynikami są informowani o rezultatach na drugi dzień programu IE. Ostatecznym i nieoficjalnym elementem kursu instruktorskiego jest impreza, gdzie każdy opowiada historie z nurkowań i planuje pierwsze miejsce pracy jako Instruktor PADI.


Mark Caney, wiceprezes PADI International Ltd.

 

Zobacz inne Kursy Instruktorskie PADI:

Divemaster - DM PADI Instruktor Nurkowania - MSDT Instructor PADI
Asystent Instruktora - AI PADI Instruktor Nurkowania - IDC Staff Instructor PADI
Instruktor Nurkowania - OWSI PADI Instruktor Nurkowania - Master Instructor PADI
Instruktor Nurkowania - KURS IDC (AI+OWSI) PADI Course Director - CD PADI
Instruktor Specjalizacji Nurkowych PADI - SI Instruktor Pierwszej Pomocy EFR
 

 Napisany przez: Dominik Dopierała
Data wysłania: 2010-12-21
Liczba wyświetleń: 7845

Return

Droga do poziomu Instruktora Nurkowania Technicznego TecRec

 Kursy nurkowania technicznego TecRec umożliwią Ci poszerzenie swoich możliwości, dzięki nim przekroczysz granice nurkowania rekreacyjnego. Jeśli chcesz zdobyć większe doświadczenie i uczyć innych jak odkrywać tajemnicze głębie rozpocznij kurs Instruktora Nurkowania Technicznego - Tec Instructor TecRec.

  Czytaj więcej...

Copyright 2010-2021 by Dominik Dopierała PADI Course Director www.kursyinstruktorownurkowania.pl    |   Zaloguj   |   Zarejestruj