Kursy Asystentów Instruktorów Nurkowania PADI - AI w 2012 roku

 
 Stopień Asystenta Instruktora PADI przez wiele lat był niedoceniany przez kandydatów na instruktorów nurkowania, a jest to niewątpliwie pierwszy krok na drodze kariery instruktorskiej. Wielu instruktorów po kursie Divemaster PADI zdecydowało się wziąć udział w pełnym programie szkoleniowym na Instruktora Nurkowania IDC PADI. Wybór ten często był podyktowany - BRAKIEM WYBORU, ponieważ na Polskim rynku żaden z Course Directorów nie proponował kursu Asystenta Instruktora PADI  i Kursu Instruktorskiego OWSI, jako samodzielnych programów.

 
 W trakcie dwutygodniowego szkolenia musieli Oni opanować cały materiał z kursu Asystenta Instruktora PADI i kursu Instruktora Nurkowania OWSI PADI, a często też nadrobić braki z programu Divemastera lub uzupełniać luki w wiedzy, która trochę "wyparowała" z głowy. Wizja zbliżającego sie nieuchronnie egzaminu mobilizowała do wytężonej nauki, ale noce były po prostu za krótkie.

 Jeśli planujesz zostać Instruktorem Nurkowania PADI zrobienie kursu Asystenta Instruktora PADI ma wiele zalet. Bardzo istotną zaletą jest, że najprawdopodobniej będziesz mógł kurs ten zrobić w swoim centrum nurkowym, pod warunkiem, że Twój instruktor posiada co najmniej tytuł Staff Instruktora PADI, więc nie będziesz musiał nigdzie wyjeżdżać. Oczywiście możesz zrobić go również u nas w wersji 4 dniowej lub w wersji weekendowej, która trwa dwa weekendy.  Kurs ten przygotuje Cię do pracy instruktora nurkowania i jak sama nazwa wskazuje umożliwi Ci asystowanie Twojemu Instruktorowi w prowadzeniu kursów nurkowania. Co najważniejsze w trakcie szkolenia poznasz techniki i narzędzia do efektywnego nauczania nurkowania. Kurs ten nie kończy się egzaminem, więc nie będziesz odczuwał presji, a przed wszystkim będziesz miał czas przed przystąpieniem do kursu OWSI na szlifowanie zdobytych umiejętności.

Podczas kursu Asystenta Instruktora PADI:

1. Ustalimy zakres Twojej wiedzy teoretycznej, którą zdobyłeś na kursie Divemastera PADI, czyli ją odświeżymy i uzupełnimy ewentualne braki. 
2. Nauczymy Cię jak prowadzić wykłady z kursu PADI OWD, skoncentrujemy się przede wszystkim na rozwijaniu Twoich umiejętności pedagogicznych i na efektywności samodzielnie prowadzonych przez Ciebie wykładów.
3. Zrobimy przegląd i ocenę Twoich umiejętności basenowych, wspólnie pracować będziemy nad Twoimi demonstracjami, aby osiągnęły one poziom instruktorski.
4. Zdobędziesz wiedzę jak bezpiecznie i efektywnie prowadzić kurs PADI OWD na basenie. Na zajęciach basenowych nauczysz się technik kontroli, oceny umiejętności kursantów, wychwytywania błędów popełnianych podczas nauki nurkowania, jak również prawidłowego ich korygowania. Będziesz samodzielnie prowadził omówienia basenowe wstępne i końcowe.

5. Na wodach otwartych rozwiniesz swoje umiejętności w organizowaniu i nadzorowaniu nurkowań. Nauczysz się jak prowadzić zajęcia z kursu PADI OWD, jak je zaplanować, jak prowadzić kursantów i jak efektywnie wykorzystywać DM PADI. Samodzielnie będziesz prowadził omówienia z wód otwartych (opis kursu znajdziesz ►tutaj).

 Po kursie Asystenta Instruktora PADI będziesz mógł przystąpić do kursu Instruktorskiego  Nurkowania OWSI PADI (zobacz ►więcej), będzie to kolejny krok na drodze do zostania Instruktorem Nurkowania PADI. Dzięki ukończonemu kursowi Asystenta Instruktora PADI, wiedzy i umiejętnościom, które zdobędziesz na tym programie, materiał który będziesz musiał przyswoić do pozytywnego zaliczenia Egzaminu Instruktorskiego IE PADI będzie dużo mniejszy, a Twój kurs Instruktorskiego  Nurkowania OWSI PADI  będzie trwał tylko tydzień.

Najbliższe kursy Asystenta Instruktora PADI w 2012 roku:

 Stacjonarne - 4 dniowe:

23.04.2012 - 26.04.2012
16.07.2012 - 19.07.2012
08.10.2012 - 11.10.2012

 Weekendowe- 2 x 2 dni:

 • 11.02.2012 - 12.02.2012  i  25.02.2012 - 26.02.2012
  31.03.2012 - 01.04.2012  i  14.04.2012 - 15.05.2012
  23.06.2012 - 24.06.2012  i  07.07.2012 - 08.07.2012
  01.09.2012 - 02.09.2012  i  15.09.2012 - 16.09.2012
  24.11.2012 - 25.11.2012  i  01.12.2012 - 02.12.2012

W 2012 roku przygotowałem specjalną ofertę cenową na kurs Instruktora Nurkowania PADI (szczegóły znajdziesz ►tutaj)

 Już dziś wybierz daty i zapisz się na kursy i egzamin instruktorski (wyślij emaila lub zadzwoń), a wkroczysz na drogę na końcu, której czeka spełnienie Twoich marzeń - zostaniesz Instruktorem Nurkowania OWSI PADI. Więcej informacji możesz uzyskać dzwoniąc na nr tel 508 396 508

Serdecznie zapraszam


Dominik Dopierała Course Director PADI

 

 

Dominik Dopierała Course Director Padi

 Kim jestem, czym dla mnie jest nurkowanie, co osiągniecie, jeśli właśnie u mnie rozpoczniecie swoje szkolenie na Instruktora Nurkowania PADI i zechcecie wraz ze mną wkroczyć w swoją przyszłość w branży nurkowej.

  Czytaj więcej...

Droga do poziomu Instruktora Nurkowania PADI

 Poziom instruktora w PADI otwiera drzwi do pracy na całym świecie w dziedzinie nurkowania. Fakt, iż PADI szkoli więcej instruktorów niż łącznie wszystkie inne agencje na świecie, sprawia, iż jest to najbardziej znany system szkolenia. Jeśli pomysł pracy w pełnym lub niepełnym wymiarze brzmi interesująco, zaplanuj podjęcie kursu Open Water Scuba Instructor (OWSI).

  Czytaj więcej...

Jak zostać Instruktorem Nurkowania Technicznego TecRec
Droga do poziomu Instruktora Nurkowania Technicznego TecRec

 Kursy nurkowania technicznego TecRec umożliwią Ci poszerzenie swoich możliwości, dzięki nim przekroczysz granice nurkowania rekreacyjnego. Jeśli chcesz zdobyć większe doświadczenie i uczyć innych jak odkrywać tajemnicze głębie rozpocznij kurs Instruktora Nurkowania Technicznego - Tec Instructor TecRec.

 PADI jako wiodąca organizacja nurkowania rekreacyjnego na świecie stworzyła program kursów technicznych wychodząc naprzeciw potrzebom rynku nurkowego. Program techniczny dla potrzeb szkoleniowych Padi opracował największy specjalista w nurkowaniu technicznym na rynku - organizacja DSAT (Diving Science & Technology).  Programy kursów technicznych TecRec bazują na najlepszych technikach zaadoptowanych z różnych organizacji technicznych, jak również osobistym doświadczeniu liderów nurkowania technicznego.

 Kursy instruktorskie techniczne TecRec są bezpośrednio adresowane do tych osób, które są zdolne zaakceptować dużo większe ryzyko związane z nurkowaniem technicznym jak również jego naturę.
 

 Aby zostać instruktorem nurkowania technicznego TecRec musisz wykonać dwa kroki, po pierwsze ukończyć szkolenie techniczne na wybranym poziomie:

 • • kurs Tec Instructor TecRec
 • • kurs Tec Deep Instructor TecRec
  • kurs Tec Trimix Instructor TecRec

po drugie musisz wziąć udział w asyście kursu na wybranym poziomie prowadzonym przez Instructora Trainera TecRec.

 Udział w szkoleniu instruktorskim technicznym możesz wziąć bezpośrednio po egzaminie instruktorskim Padi, kończącym kurs instruktorski nurkowania rekreacyjnego IDC PADI.

Warunki wstępne kursu Tec Instructor TecRec
Aby przystąpić do kursu musisz:
 • •    posiadać stopień Instruktor OWSI PADI lub wyższy w PADI;
 • •    być instruktorem specjalizacji nurkowania na nitroxie - Enriched Air Padi;
 • •    być instruktorem specjalizacji nurkowania głębokiego - Deep Diver Padi;
 • •    mieć min 100 zalogowanych nurkowań w tym min 20 nurkowań na nitroxie, 25 nurkowań poniżej 18 metrów i 15 nurkowań poniżej 30 metrów;
 • •    mieć ukończone, co najmniej 18 lat;

 Należ pamiętać, że do certyfikacji należy spełniać dodatkowe warunki.
Certyfikat Tec 40 TecRec nie jest wymagany, jeśli nie posiadasz certyfikatu Tec 40 Diver TecRec (lub odpowiednika innej federacji technicznej), możesz wziąć udział w szkoleniu na Tec Instruktora TecRec, ale obejmie ono dodatkowo kurs nurkowania technicznego Tec 40 Diver TecRec.
Aby upewnić się, czy Twoje kwalifikacje są odpowiednie, skontaktuj się ze mną, udzielę ci wyczerpujących informacji.

 Kurs Tec Instructor TecRec trwa, co najmniej dwa dni jest on prowadzony w moim 5 * IDC Centrum PADI - DECO. Podczas prowadzonych przeze mnie kursów instruktorskich technicznych TecRec asystuje mi doświadczona kadra instruktorów technicznych TecTrimix TecRec.

 Program Padi nurkowania technicznego TecRec jest bardzo intensywny, kursy podzielone są na stopnie, co umożliwia rozłożenie całego cyklu szkolenia w czasie. Pomiędzy kursem instruktorskim technicznym TecRec a przystąpieniem do odbycia asysty podczas kursu technicznego kandydaci mają czas na utrwalenie wiedzy i zdobytych umiejętności poprzez indywidualne ćwiczenie.

 Kursy instruktorskie techniczne skupiają się na przekazaniu filozofii i standardów szkolenia kursów technicznych TecRec. Uczą one kontroli i minimalizowania ryzyka podczas prowadzenia kursów nurkowania technicznego. Jest rzeczą oczywistą, że kursy te wymagają od kursantów ciężkiej pracy i osobistego zaangażowania jednak zdobyte doświadczenie i wysoko cenione kwalifikacje, wynagradzają trudy nauki i wielu godzin ćwiczeń. W ramach kursów technicznych kandydaci wykonują wiele głębokich nurkowań, niektóre z nich odbywają się na wspaniałych wrakach i na długo zapadają w ich pamięci.

 Główny nacisk podczas asysty przy kursach instruktorskich TecRec kładziony jest na szkolenie kandydatów w sposób praktyczny podczas sesji prowadzonych wykładów i zajęć na wodach otwartych, aby potrafili oni uczyć prawidłowych procedur i technik oraz konfiguracji technicznej, a nie skupiali się jedynie na zaliczeniu kolejnych głębokości podczas prowadzonych w przyszłości kursów.
 

 Przyszli Instruktorzy pod moim kierunkiem, zdobywają wiedzę jak uczyć nurkowania technicznego, przygotowywać kursantów do rozwiązywania i radzenia sobie z przewidywalnymi sytuacjami awaryjnymi, podczas nurkowań technicznych.

 To prawda, że nurkowie techniczni to ok. 1% nurków na świecie, jedynie ułamek z tego 1% to nurkowie trimixowi, to oni posiadają najwyższe uprawnienia nurkowe na świecie.
Tec Trimix Instructor ma najwyższe uprawnienia do szkolenia nurków technicznych, uczy on wykonywania nurkowań dekompresyjnych z zalecaną głębokością do 120m z przyspieszoną dekompresją, przy użyciu, nitroxu do 100% tlenu oraz mieszanek trimixowych.

 
 Jeśli chcesz bezpiecznie uczyć odkrywać podwodne głębiny, pokazywać piękne głębokie wraki niedostępne dla innych nurków, bo Twoje ambicje sięgają dalej niż typowe nurkowania rekreacyjne bezdekompresyjne zapraszam na kurs Tec Deep Instructor TecRec, dla niezdecydowanych lub tych, którzy nie nurkowali dotąd technicznie kurs Tec Instructor TecRec jest właściwym wyborem.

 Więcej informacji możesz uzyskać dzwoniąc do minie na nr tel 508 508 123 lub pisząc na e-mail: dominik@deco.pl

Serdecznie zapraszam

 

Dominik Dopierała TecTrimix Instructor Trainer TecRec
 
 

Kursy Instruktorskie Techniczne Tec-Rec:

Instruktor Nurkowania Technicznego - Tec Instructor TecRec Instruktor Nurkowania Technicznego - Tec Trimix Instructor TecRec
Instruktor Nurkowania Technicznego - Tec Deep Instructor TecRec Instruktor Mieszanek Gazowych - TecGas Blender Instructor TecRec
 
 Napisany przez: Dominik Dopierała
Data wysłania: 2011-02-09
Liczba wyświetleń: 7404

Return

Copyright 2010-2021 by Dominik Dopierała PADI Course Director www.kursyinstruktorownurkowania.pl    |   Zaloguj   |   Zarejestruj