Kursy Instruktorów Nurkowania - IDC PADI w 2012 roku

 
 Program Instruktor Nurkowania IDC PADI jest najbardziej powszechnym programem szkoleniowym dla instruktorów nurkowania PADI na Polskim rynku. To dwutygodniowy program składający się z programu Asystent Instruktora PADI i Instruktora Nurkowania OWSI PADI, zakończony Egzaminem Instruktorskim IE PADI.

 Polecamy go przede wszystkim osobom,  które lubią skondensowany cykl szkoleniowy, jak również posiadają możliwość uzyskania 2 tygodniowego urlopu. Musimy jednak pamiętać, że jeśli Wasza wiedza i umiejętności zdobyte na kursie Divemastera PADI troszkę "uleciały", będą to dla Was dwa tygodnie ciężkiej pracy.  Kurs kończy się Egzaminem Instruktorskim IE PADI, a presja zbliżającego się egzaminu dodatkowo mobilizuje do wytężonej nauki (opis kursu znajdziesz ►tutaj).

 Niewątpliwą zaletą tego kursu jest to, że jest to jeden z najtańszych programów szkoleniowych na Instruktora Nurkowania PADI (cenę kursu znajdziesz ►tutaj).
Jeśli posiadasz dwa tygodnie wolnego czasu, to ten kurs przeznaczony jest dla Ciebie,  zostań z nami profesjonalistą - Instruktorem Nurkowania PADI.

Terminy Kursów IDC PADI w 2012 roku:

23.04.2012 - 04.05.2012
16.07.2012 - 27.07.2012
08.10.2012 - 19.10.2012

Zapoznaj się również z ofertą programu składającego się z programu Asystent Instruktora PADI (zobacz ►więcej) i programu Instruktora Nurkowania PADI OWSI  (zobacz ►więcej), jako osobnych części szkoleniowych przeprowadzanych w dowolnych terminach.

 W 2012 roku przygotowałem specjalną ofertę cenową na kurs Instruktora Nurkowania PADI (szczegóły znajdziesz ►tutaj) - niezależnie, na jaki kurs instruktorski się zdecydujesz, czy na pełny dwutygodniowy Kurs Instruktora Nurkowania IDC, czy na szkolenie na "raty" (weekendowo Asystent Instruktora PADI, Instruktor Pierwszej Pomocy EFR, stacjonarny kurs Instruktora Nurkowania OWSI PADI) zapłacisz tyle samo, co za FULL IDC według naszego cennika.

 Już dziś wybierz daty i zapisz się na kursy i egzamin instruktorski (wyślij emaila lub zadzwoń), a wkroczysz na drogę na końcu, której czeka spełnienie Twoich marzeń - zostaniesz Instruktorem Nurkowania OWSI PADI. Więcej informacji możesz uzyskać dzwoniąc na nr tel 508 396 508 

Serdecznie zapraszam


Dominik Dopierała Course Director PADI

 

 

 

 

Dominik Dopierała Course Director Padi

 Kim jestem, czym dla mnie jest nurkowanie, co osiągniecie, jeśli właśnie u mnie rozpoczniecie swoje szkolenie na Instruktora Nurkowania PADI i zechcecie wraz ze mną wkroczyć w swoją przyszłość w branży nurkowej.

  Czytaj więcej...

Jak zostać Instruktorem Nurkowania PADI
Droga do poziomu Instruktora Nurkowania PADI

 Poziom instruktora w PADI otwiera drzwi do pracy na całym świecie w dziedzinie nurkowania. Fakt, iż PADI szkoli więcej instruktorów niż łącznie wszystkie inne agencje na świecie, sprawia, iż jest to najbardziej znany system szkolenia. Jeśli pomysł pracy w pełnym lub niepełnym wymiarze brzmi interesująco, zaplanuj podjęcie kursu Open Water Scuba Instructor (OWSI).

 Prawdą jest, iż kurs instruktora PADI wymaga ciężkiej pracy, jednak ciężka praca owocuje osiągnięciem wysoko cenionych kwalifikacji. Kandydaci na instruktorów przyznają, że to wymagający kurs, jednak zgadzają się również z faktem, że ten wysiłek naprawdę warto podjąć. Jest to zarówno ciężka praca, jak i dobra zabawa. Dzięki pracy zespołowej kurs przebiega przyjemnie i sprawnie, a w wielu przypadkach przyjaźń z kursu trwa przez całe życie.
 Istnieją dwa kroki, zanim zostaniesz instruktorem PADI. Pierwszym jest kurs Instructor Development Course (IDC), a drugim Instructor Examination (IE). IDC ma na celu rozwijania wiedzy kandydatów, natomiast IE odbywa się na końcu kursu, kiedy każdy uczestnik musi zdać egzamin z wiedzy i umiejętności niezbędnych do prowadzenia kursu PADI.
WARUNKI WSTĘPNE KURSU IDC

  
Aby przystąpić do kursu musisz:

 • •    posiadać kwalifikacje PADI Divemaster bądź Assistant Instructor; inne kwalifikacje mogą być również zaakceptowane, np. BSAC Open Water Instructor lub SAA Assistant Instructor – aby upewnić się, czy Twoje kwalifikacje są odpowiednie, skontaktuj się z Dyrektorem Kursu (Course Director) PADI;
 • •    mieć ukończone co najmniej 18 lat;
  •    posiadać zaświadczenie medyczne co najmniej z ubiegłego roku;
  •    być aktywnym nurkiem przez co najmniej sześć miesięcy i posiadać co najmniej 60 zalogowanych nurkowań (należy pamiętać, że udział w IE wymaga sześciu miesięcy aktywnego nurkowania i zalogowanych 100 nurkowań);
  •    posiadać ważny (maksymalnie 2 lata wstecz) certyfikat pierwszej pomocy (plus RKO).

 Kurs IDC trwa co najmniej siedem dni i zwykle prowadzony jest w Centrum Rozwoju Kariery PADI lub pięciogwiazdkowym Centrum Rozwoju Kariery Instruktorskiej. IDC jest prowadzone przez Dyrektora Kursu (Course Director) PADI, najwyższego rangą instruktora w PADI. Często Dyrektorowi Kursu będzie asystował Instruktor Personelu (Staff Instructor) IDC, niezmiernie doświadczony instruktor, który może dokonywać zarówno prezentacji, jak i oceny dokonań kandydata. Kandydaci mają możliwość rozpoczęcia studiów przez e-learning – internetowy system nauczania, który umożliwia im rozpoczęcie nauki na kurs w zaciszu własnego mieszkania.
   Od każdego z kandydatów jest wymagane opanowanie pewnej ilości materiałów PADI, wśród kluczowych są: Przewodnik do nauczania i Podręcznik instruktora. Do obu tych tekstów odnoszą się instruktorzy podczas zajęć, dlatego też zalecane jest zapoznanie się z podręcznikami, w celu ułatwienia odnajdywania informacji. Lokalnym sklepom papierniczym kończą się zapasy kolorowych markerów i zakładek do książek, gdy w pobliżu odbywa się kurs IDC.
   Kurs jest bardzo intensywny, dlatego kandydaci, którzy przygotują się przed kursem, uzyskają największe korzyści z sesji. Szczególną uwagę należy zwrócić na wiedzę teoretyczną, której poziom powinien być co najmniej satysfakcjonujący. Dwoma kluczowymi narzędziami do przygotowania się do IDC są PADI Diving Knowledge Workbook i Encyklopedia nurkowania rekreacyjnego. Używane razem, prowadzą czytelnika po niezbędnych informacjach teoretycznych, z wykorzystaniem technik uczenia się, sprawdzających, czy najważniejsze informacje są zrozumiałe wraz z postępem w zapoznawaniu się z podręcznikiem. 

e-learning – internetowy system nauczania

   IDC zawiera osiemnaście prezentacji, które są prowadzone przez pracowników lub w niektórych przypadkach mogą być przedmiotem nauczania w internecie za pośrednictwem e-learningu. Te prezentacje zawierają teoretyczne informacje, jak uczyć się w zakresie kursów PADI, jak zorganizować sesje w klasie i w wodzie oraz omawiają praktyczne i prawne aspekty działalności nurkowej. Każdy kandydat ma duże szanse na wypróbowanie nauczania w klasie, w wodach basenowych bądź w wodach otwartych. Kandydaci uczą się, jak nauczać każdego z podstawowych kursów PADI, od Open Water Diver aż po kurs Divemastera, otrzymując praktyczne doświadczenie podczas symulacji nauczania każdego z tych kursów pod kierunkiem pracowników.

EGZAMIN INSTRUKTORSKI (IE–INSTRUCTOR EXAMINATION)

 Po ukończeniu IDC kandydaci mają rok czasu na przystąpienie do IE. W większości przypadków IDC są zaplanowane bezpośrednio przed IE, ale decyzja należy do kandydata: czy chce uczestniczyć w programie IE bezpośrednio po IDC, czy też woli poczekać i popracować nad obszarami, w których nie czuje się jeszcze swobodnie.

 IE jest prowadzone przez instruktora egzaminatora, który zatrudniony jest przez PADI na pełnym lub niepełnym etacie.


IE odbywa się w ciągu dwóch dni i składa się z następujących elementów:

 • •    orientacja i rejestracja;
  •    egzaminy teoretyczne (teoria nurkowania i standardy PADI);
  •    prezentacje rozwoju wiedzy kandydatów;
  •    prezentacje basenowe kandydatów;
  •    prezentacje kandydatów na wodach otwartych;
  •    ocena umiejętności ratowniczych (Rescue).

 Kandydaci są dobrze przygotowani podczas IDC, ćwicząc każdy segment egzaminu IE, w związku z czym wskaźnik pozytywnych wyników jest zazwyczaj wysoki. Kandydaci z pozytywnymi wynikami są informowani o rezultatach na drugi dzień programu IE. Ostatecznym i nieoficjalnym elementem kursu instruktorskiego jest impreza, gdzie każdy opowiada historie z nurkowań i planuje pierwsze miejsce pracy jako Instruktor PADI.


Mark Caney, wiceprezes PADI International Ltd.

 

Zobacz inne Kursy Instruktorskie PADI:

Divemaster - DM PADI Instruktor Nurkowania - MSDT Instructor PADI
Asystent Instruktora - AI PADI Instruktor Nurkowania - IDC Staff Instructor PADI
Instruktor Nurkowania - OWSI PADI Instruktor Nurkowania - Master Instructor PADI
Instruktor Nurkowania - KURS IDC (AI+OWSI) PADI Course Director - CD PADI
Instruktor Specjalizacji Nurkowych PADI - SI Instruktor Pierwszej Pomocy EFR
 

 Napisany przez: Dominik Dopierała
Data wysłania: 2010-12-21
Liczba wyświetleń: 7752

Return

Droga do poziomu Instruktora Nurkowania Technicznego TecRec

 Kursy nurkowania technicznego TecRec umożliwią Ci poszerzenie swoich możliwości, dzięki nim przekroczysz granice nurkowania rekreacyjnego. Jeśli chcesz zdobyć większe doświadczenie i uczyć innych jak odkrywać tajemnicze głębie rozpocznij kurs Instruktora Nurkowania Technicznego - Tec Instructor TecRec.

  Czytaj więcej...

Copyright 2010-2021 by Dominik Dopierała PADI Course Director www.kursyinstruktorownurkowania.pl    |   Zaloguj   |   Zarejestruj