Kursy Instruktorów Nurkowania - IDC PADI w 2012 roku

 
 Program Instruktor Nurkowania IDC PADI jest najbardziej powszechnym programem szkoleniowym dla instruktorów nurkowania PADI na Polskim rynku. To dwutygodniowy program składający się z programu Asystent Instruktora PADI i Instruktora Nurkowania OWSI PADI, zakończony Egzaminem Instruktorskim IE PADI.

 Polecamy go przede wszystkim osobom,  które lubią skondensowany cykl szkoleniowy, jak również posiadają możliwość uzyskania 2 tygodniowego urlopu. Musimy jednak pamiętać, że jeśli Wasza wiedza i umiejętności zdobyte na kursie Divemastera PADI troszkę "uleciały", będą to dla Was dwa tygodnie ciężkiej pracy.  Kurs kończy się Egzaminem Instruktorskim IE PADI, a presja zbliżającego się egzaminu dodatkowo mobilizuje do wytężonej nauki (opis kursu znajdziesz ►tutaj).

 Niewątpliwą zaletą tego kursu jest to, że jest to jeden z najtańszych programów szkoleniowych na Instruktora Nurkowania PADI (cenę kursu znajdziesz ►tutaj).
Jeśli posiadasz dwa tygodnie wolnego czasu, to ten kurs przeznaczony jest dla Ciebie,  zostań z nami profesjonalistą - Instruktorem Nurkowania PADI.

Terminy Kursów IDC PADI w 2012 roku:

23.04.2012 - 04.05.2012
16.07.2012 - 27.07.2012
08.10.2012 - 19.10.2012

Zapoznaj się również z ofertą programu składającego się z programu Asystent Instruktora PADI (zobacz ►więcej) i programu Instruktora Nurkowania PADI OWSI  (zobacz ►więcej), jako osobnych części szkoleniowych przeprowadzanych w dowolnych terminach.

 W 2012 roku przygotowałem specjalną ofertę cenową na kurs Instruktora Nurkowania PADI (szczegóły znajdziesz ►tutaj) - niezależnie, na jaki kurs instruktorski się zdecydujesz, czy na pełny dwutygodniowy Kurs Instruktora Nurkowania IDC, czy na szkolenie na "raty" (weekendowo Asystent Instruktora PADI, Instruktor Pierwszej Pomocy EFR, stacjonarny kurs Instruktora Nurkowania OWSI PADI) zapłacisz tyle samo, co za FULL IDC według naszego cennika.

 Już dziś wybierz daty i zapisz się na kursy i egzamin instruktorski (wyślij emaila lub zadzwoń), a wkroczysz na drogę na końcu, której czeka spełnienie Twoich marzeń - zostaniesz Instruktorem Nurkowania OWSI PADI. Więcej informacji możesz uzyskać dzwoniąc na nr tel 508 396 508 

Serdecznie zapraszam


Dominik Dopierała Course Director PADI

 

 

 

 

Kursy instruktorskie PADI
Dominik Dopierała Course Director Padi

 Kim jestem, czym dla mnie jest nurkowanie, co osiągniecie, jeśli właśnie u mnie rozpoczniecie swoje szkolenie na Instruktora Nurkowania PADI i zechcecie wraz ze mną wkroczyć w swoją przyszłość w branży nurkowej.

 

 Napisanie tego tekstu to jedno z najtrudniejszych zadań, którym musiałem stawić czoła podczas tworzenia tej strony. Dużo łatwiej przychodzi mi pisanie o kursach, logistyce kursów czy też o nurkowaniach, w których brałem udział, wtedy muszę jedynie odnieść się do swojej wiedzy i doświadczenia. Pisząc ten tekst, czyli o sobie i mojej Szkole Instruktorów Nurkowania Padi musiałem zmierzyć się z własnym ego, bo jak wielu z Was nie bardzo lubię mówić o sobie.

 Wstyd się przyznać, ale na podstawowe pytanie - jak długo nurkuję? - nie potrafię odpowiedzieć. Bo jeśli jest to chwila, w której pierwszy raz w życiu ubrałem płetwy i maskę to nawet tego nie pamiętam na szczęście rodzice zadbali o zdjęcia (jest obok). Mój ojciec był i nadal jest instruktorem nurkowania i prezesem klubu płetwonurków przy Ochotniczej Straży Pożarnej. Odkąd pamiętam wszystkie letnie wakacje spędzałem na obozach nurkowych, więc trudno sięgnąć pamięcią do chwil, kiedy nauczyłem się pływać i nurkować, niektórzy twierdzą, że taki się urodziłem.
 Jednak do dziś pamiętam dziesiątki płetw, którymi dostawałem w nagrodę za kolejne nurkowe zaliczenia. Dzięki przywilejom, jakie dawało bycie "synem prezesa" zanim dostałem swoje pierwsze uprawnienia płetwonurka młodzieżowego LOKu w 1992, miałem już setki nurkowań na koncie.

 To prawda, że musiałem na to ciężko zapracować, a raczej dużo ponurkować, więc od najmłodszych lat raz w tygodniu uczestniczyłem w zajęciach z nurkowania na basenie. Przez kilka lat reprezentowałem nasz klub płetwonurków na dziesiątkach zawodów w nurkowaniu, wiele z nich udawało mi się wygrywać, więc uzbierała się całkiem duża kolekcja dyplomów i pucharów. Nasz klub działał przy Sekcji Ratownictwa Wodnego przy Ochotniczej Straży Pożarnej i jego statutowymi celami było pomaganie innym. Wielokrotnie brałem udział w akcjach poszukiwawczych i ratowniczych na zlecenia Policji i Prokuratury.

Od dziecka nie myślałem o niczym innym jak tylko o nurkowaniu. Marzyły mi się dalekie podróże i wspaniałe zwierzęta, które wtedy oglądałem tylko w telewizji. Kiedyś mój przyjaciel powiedział, że największe szczęście to robić w życiu to, co się kocha… i tak zostałem instruktorem nurkowania Padi, a nurkowanie stało się moim zawodem. Po drodze oczywiście przeszedłem przez takie organizacje jak LOK i zostałem instruktorem nurkowania CMAS.
 Byłem już wtedy właścicielem Centrum Nurkowego DECO w Kaliszu, szybko zdobywałem doświadczenie i podnosiłem swoje kwalifikacje instruktorskie. Dzisiaj jestem PADI Course Directorem i szkolę Instruktorów Nurkowania PADI, choć jeszcze kilka lat temu wydawało się to tak mało realne. Moje centrum odniosło sukces w branży nurkowej, od kilku lat jest w czołówce centrów nurkowych wystawiających najwięcej certyfikatów w Polsce.

 Ja po prostu spełniam swoje marzenia podróżuję po świecie, prowadzę szkolenia, rozwijam swoje pasje, tak się składa, że wszystkie one powiązane są z nurkowaniem. Kilka lat temu zacząłem fotografować a potem kręcić filmy podwodne, dzisiaj współpracuję na stałe z Magazynem Nurkowanie i Bluelife.tv a moje zdjęcia ukazują się na wystawach i trafiają na okładki magazynów.

 Na pytanie, dlaczego zostałem Instruktorem Nurkowania Technicznego DSAT TecRec trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Bo czy do nurkowania technicznego pociągnęła mnie chęć poznania bezkresnych głębin czy raczej nieodparta chęć doskonalenia się i stawianie czoła kolejnym wyzwaniom. Pewne jest, że nurkowanie techniczne otworzyło przede mną nowe możliwości, dlatego też zostałem jednym z pierwszych instruktorów nurkowania technicznego DSAT TecRec w Polsce. W ten sposób mogłem poszerzyć zakres kursów, które mogłem zaoferować swoim klientom, ale również rozwijać moją pasję fotograficzną.
 To dzięki długim technicznym nurkowaniom mogłem spędzić na dnie, a właściwie na głębokich wrakach, godziny robiąc zdjęcia i kręcąc filmy. Pomimo tego, że mam dużo czasu na dnie, to jak zawsze jest go za mało, aby zrobić wszystkie ujęcia lub nakręcić materiał filmowy, który bym chciał.
 Wiem, że to nigdy się nie zmieni, więc chętnie wracam na te same wraki i w te same miejsca nurkowe, bo zawsze jest tam wiele do odkrycia i zobaczenia. O nurkowaniach mógłbym pisać w nieskończoność…, więc zapraszam do przeczytania moich artykułów.
 
 Wiele lat brałem udział w szkoleniach technicznych, jako kadra. Szkoląc instruktorów nurkowania technicznego, przede wszystkim pomagałem im opanować sposób, w jaki prowadzić kursy techniczne. Uczyłem ich jak zachować kontrolę i bezpieczeństwo podczas takich kursów. Wiele tych szkoleń zaowocowało nowymi przyjaźniami, dzięki temu do dziś mam wielu kolegów i przyjaciół w Polsce i trochę dalej.

 W swojej pracy instruktora nurkowania ciągłe poznaje wspaniałych ludzi uczę ich nie tylko jak przebierać płetwami i napełniać kamizelkę, ale przede wszystkim jak wykorzystać możliwości, jakie daje im nurkowanie. Zaszczepiam im pasję przygody i ciągłego poznawania świata i ludzi, może dzięki temu mam najwyższe współczynniki kontynuacji edukacji. Wśród moich klientów są uczniowie, studenci, prezesi firm, malarze, kucharze, dyrektorzy banków i uwierzcie, że mógłbym długo wymieniać zawody ludzi, z którymi miąłem przyjemność nurkować i ich szkolić. Dlaczego o tym piszę, ponieważ uczyłem tych ludzi nurkować, ale od nich również wiele się nauczyłem. To oni pokazali mi, czego oczekują, potrzebują, co sprawia im trudności, co jest dla nich ważne a co nie. Wykorzystuję tą wiedzę na co dzień, prowadząc moje Centrum Nurkowe a teraz również Szkołę Instruktorów Nurkowania.  Nigdy nie konkurowałem na rynku ceną - zawsze jakością.

 Moje życiowe motto, które przewodzi wszystkiemu, co robię, a zwłaszcza szkoleniu, brzmi: to, co robisz rób najlepiej jak potrafisz albo…. nie rób tego wcale. Nie uznaję kompromisów i nie zadawalają mnie półśrodki.

  Stronę tą stworzyłem dla wszystkich, którzy myślą o profesjonalnej karierze w PADI. Dla mnie, jako Course Directora PADI, zależy przede wszystkim na jak najlepszym przygotowaniu ich do pracy w zawodzie instruktora nurkowania. To prawda, że przełamałem kilka kanonów w szkoleniu instruktorów nurkowania, zrobiłem to przede wszystkim, aby ułatwić zdobycie tego zawodu. Tyle o mojej historii, nie będę więcej pisał o tym, co jest obecnie, bo o człowieku świadczą czyny a nie słowa.  A jeśli dotrwałeś do tego miejsca w tekście, to albo chcesz zostać instruktorem albo po prostu lubisz czytać. Więc zapraszam do przeczytania mojej strony, polecam zapoznanie się z informacjami zawartymi w artykule "O rewolucji w kursach instruktorskich".
 Warto odwiedzać tę stronę, bo na bieżąco zdobędziesz informacje, co się dzieje branży nurkowej.

 Jeśli pragniesz zmienić swoje życie i chcesz zostać Instruktorem Nurkowania PADI, lub myślisz o karierze w branży nurkowej napisz do mnie emaila lub zadzwoń, z przyjemnością odpowiem na wszystkie Twoje pytania.

 


Dominik Dopierała Course Director Padi

właściciel Centrum Nurkowego i Szkoły Instruktorów Nurkowania DECO

 
 
 
 
 

 

 Napisany przez: Dominik Dopierała
Data wysłania: 2011-01-21
Liczba wyświetleń: 8451

Return

Droga do poziomu Instruktora Nurkowania PADI

 Poziom instruktora w PADI otwiera drzwi do pracy na całym świecie w dziedzinie nurkowania. Fakt, iż PADI szkoli więcej instruktorów niż łącznie wszystkie inne agencje na świecie, sprawia, iż jest to najbardziej znany system szkolenia. Jeśli pomysł pracy w pełnym lub niepełnym wymiarze brzmi interesująco, zaplanuj podjęcie kursu Open Water Scuba Instructor (OWSI).

  Czytaj więcej...

Droga do poziomu Instruktora Nurkowania Technicznego TecRec

 Kursy nurkowania technicznego TecRec umożliwią Ci poszerzenie swoich możliwości, dzięki nim przekroczysz granice nurkowania rekreacyjnego. Jeśli chcesz zdobyć większe doświadczenie i uczyć innych jak odkrywać tajemnicze głębie rozpocznij kurs Instruktora Nurkowania Technicznego - Tec Instructor TecRec.

  Czytaj więcej...

Copyright 2010-2021 by Dominik Dopierała PADI Course Director www.kursyinstruktorownurkowania.pl    |   Zaloguj   |   Zarejestruj